Úvod Recenze knih

Recenze knih


název knihy : Nemoci krku
Autor: Bohumil Markalous
Nakladatelství: Triton
Město: Praha
Rok vydání: 2004
Počet stran: 255
ISBN: 80-7254-552-3
cena : nelze běžně zakoupit, pouze knihovny
Anotace

Cílem knihy je prohloubení možnosti spolupráce pacientů a zdravotníků, zvýšení informovanosti pacientů a zvýšení iniciativy nemocných při řešení vlastních zdravotních problémů. To je plně v souladu s mezinárodními trendy zakládání organizací nemocných s určitou skupinou chorob nebo s chorobami určitého orgánu.“ (z předmluvy knihy)


Naše recenze

V úvodu knihy se dozvíte více o funkci a stavbě krku a o tom, kdo léčí nemoci krku. Další kapitoly jsou zaměřené na vyšetření krku (anamnéza, laboratorní vyšetření, výpočetní tomografie, zubní vyšetření, sonografie…), imunitní – obranný systém a jeho poruchy (alergie, význam štítné žlázy…), bolest (obecně o bolesti, bolest krku, léčba bolestí…), psychogenní obtíže, vliv kouření cigaret na rozvoj onemocnění, příčiny nemocí krku, akutní nemoci dýchacích cest, záněty dýchacích cest a krku (příznaky a rozdělení rým, chronické rýmy, akutní záněty hrtanu, komplikace angín, akutní záněty jícnu…), poranění krku ( tupá poranění krku, cizí tělesa v polykacích cestách…), nádory krku (obecně o nádorech, péče o tracheostomii, zhoubné nádory jícnu…) a ostatní chorobné stavy krku (poruchy zažívajícího ústrojí, poruchy dýchacího ústrojí, chrápání, škytavka…). Dále jsou kapitoly zaměřené na neoperační léčbu a operační léčbu. V závěru kniha odpovídá na nejčastější otázky kolem bolestí krku a zaměřuje se na první pomoc. Najdete tu také informace o vzniku a vývoji Okresní nemocnice Jindřichův Hradec. Kniha je velmi pěkně strukturovaná. Je psána odborně, ovšem tak, aby ji pochopil i laik. Na konci publikace najdete informace o autorovi, slovníček a použitou literaturu. Monografie je doplněná odlehčujícími obrázky. Oceníte také velký rozsah informací o nejrůznějších bolestech krku.
Diskuse (3 komentáře)

Petra, (20. 03. 2014 08:30) Reagovat
Mě na bolest v krku pomáhají pastilky HerbalMed, které jsou přírodní a ještě k tomě perfektně chutnají ;-)
Aneta, (12. 05. 2014 12:25) Reagovat
Díky za tip. Vyzkouším je. V poslední době musím hodně používat hlasivky a také jsem se rozhlížela po něčem, co by mi aspoň trochu pomohlo ulevit hlasivkám.:)
Nataša, (26. 04. 2016 18:12) Reagovat
mě poslední dobou na bolest krku nepomáhá nic, a to se pořád snažím něco cucat, hodně pít atd. Mám náročné povolání na hlas a docela se bojím oho, že začnu i chraptět nebo ztrácet hlas.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Bolest v krku.cz
Kontakty